Eleganckie zaproszenia dla gości weselnych

Uroczystość zaślubin wymaga mnóstwa przygotowań ze strony przyszłych nowożeńców. W ferworze ważnych spraw nie można zapomnieć o kwestii zaproszeń dla gości.

przykład zaproszenia eleganckiego

Gracja i elegancja na papierowym zaproszeniu

Warto zatroszczyć się, by wręczane gościom zaproszenia na ślub były eleganckie. Dzięki temu mogą one stanowić świetną pamiątkę tego ważnego dnia. Co więcej, staranność w wyborze kartki okolicznościowej świadczy o tym, że przyszłym nowożeńcom zależy na obecności zapraszanych osób. W sprzedaży można znaleźć mnóstwo rodzajów zaproszeń ślubnych, w tym także ich bogato zdobione wersje. Należy jednak mieć na uwadze, że nadmiar zdobników w postaci kokardek, wstążek, serduszek czy cyrkonii może nie wyglądać elegancko, lecz wręcz groteskowo. Lepiej zainwestować w skromniejsze kartki, ponieważ prezentują się one poważniej.

Treść zaproszenia na ślub

Eleganckie zaproszenie na ślub często jest ozdobione także słowami – wierszem o miłości lub aforyzmem adekwatnym do tych szczególnych okoliczności. Często przyszli państwo młodzi decydują się także na zakup zaproszeń zawierających cytaty zaczerpnięte z prozy. Niezależnie jednak od rodzaju treści, nie powinna ona być humorystyczna – elegancja wymaga jednak zachowania powagi i podkreślenia patetyczności sytuacji.