Jak poprosić bliskie osoby o świadkowanie?

Wesele to ważny dzień dla pary młodej. Jest on poprzedzony długimi przygotowaniami, by był idealny. Dlatego warto poprosić o pomoc, by dni przed uroczystością były łatwiejsze. Świadkowie to ogromny zaszczyt. Jednak ich zadaniem jest również odciążenie pary młodej w przygotowaniach. Jak powinna wyglądać prośba o świadkowanie?

Kiedy poprosić świadków? 

Para młoda do dnia ślubu zaczyna się przygotowywać już dużo wcześniej. Często jest to termin około roku. Ważny jest wybór sali, menu, muzyki czy strojów ślubnych. Nie można również zapomnieć o wyborze świadka i świadkowej, którzy będą wspierać parę młodą już na etapie przygotowań oraz podczas samej uroczystości. 

Wyboru świadków nie można zostawić na ostatnią chwilę. Termin 3 miesięcy przed uroczystością jest już wyjątkowo krótki. Warto prośbę o świadkowanie przedstawić wybranym osobom jak najszybciej. Dzięki temu panna młoda będzie mogła liczyć na pomoc w czasie poszukiwania wymarzonej sukni czy bukietu ślubnego. Pan młody otrzyma wsparcie przy wyborze garnituru. 

Warto pamiętać, że to świadkowie są odpowiedzialni za organizację wieczoru panieńskiego i kawalerskiego. Warto zapewnić im jak najwięcej czasu, by mogli dokładnie przemyśleć pomysły oraz wszystko przygotować tak, by wszyscy dobrze się bawili. Czas jest niezbędny, by wybrać odpowiednie miejsce oraz zarezerwować je.  

Jak poprosić świadków? 

Chcąc, by świadkowie czuli jak bardzo są ważni dla pary młodej warto prośbę o świadkowanie przygotować w nieco inny sposób. Dzięki temu świadkowie będą czuli, że ich rola jest wyjątkowa dla pary młodej. 

Jednym ze sposobów na przekazanie prośby jest zaproszenie wybranej osoby na spotkanie, na którym dostanie kubek z pytaniem, czy chce być świadkiem. Jest to propozycja dla tych przyjaciółek, które lubią spotykać się, by wspólnie porozmawiać i spędzić czas na wymianie wrażeń po każdym dniu. 

Przyszła świadkowa na pewno będzie mile zaskoczona takim drobiazgiem, który będzie jej każdego dnia przypominał o ślubie przyjaciółki. 

Warto również zwrócić uwagę na prezent, którego elementem będzie biżuteria. Nie ma kobiet, które nie nosiłyby chętnie delikatnej, subtelnej bransoletki czy łańcuszka. Taka biżuteria wręczona wraz z pudełeczkiem, w którym jest pytanie o świadkowanie będzie pamiątką na długie lata. 

Pana młoda może mieć pewność, że świadkowa – zawsze, gdy tylko założy biżuterię – będzie wspominała ślub przyjaciółki. Jest to prezent, który będzie elegancki i jednocześnie praktyczny. Na pewno nie zostanie rzucony w kąt. 

Kolejnym, bardzo przyjemnym prezentem dla świadków jest koszyczek z mieszanką herbat. Na zimowe, długie wieczory będzie to wspaniały prezent. Do koszyczka można włożyć również coś słodkiego. Wtedy każda herbata będzie smakowała wyśmienicie. Najważniejsza jest jednak etykieta z pytaniem do przyszłej świadkowej. 

Świadków czeka trudne i odpowiedzialne zadanie. Warto dać im do zrozumienia, że są oni bardzo ważni dla pary młodej. Drobny podarunek wraz z pytaniem jest miłym akcentem, który na pewno pozostanie na długo w pamięci wybranej osoby.