Podziękowania dla gości weselnych – co warto wiedzieć?

Czym byłoby wesele, gdyby nie zgromadzeni na nim goście? W końcu to dla nich w gruncie rzeczy jest ono organizowane, a nie dla młodej pary. Nic więc dziwnego, że bardzo często nowożeńcy chcą w jakiś sposób podziękować swojej rodzinie i przyjaciołom za przybycie i wybierają w takiej sytuacji różne podarunki i gadżety. Co powinno się wiedzieć o takich podziękowaniach i jak je odpowiednio zaplanować?

Podziękowania dla gości weselnych — dlaczego warto?

Z jakiego konkretnie powodu powinno się podziękować przybyłym gościom za udział w weselu? Choć nie jest to obowiązkowy punkt wesela i z całą pewnością nikt na niego nie czeka i go nie oczekuje, to jednak wręczenie w ramach wdzięczności za obecność jakiegoś drobiazgu będzie bardzo miłym wyrażeniem swoich uczuć. Osoby obdarowane nie tylko poczują się ważne i docenione, lecz również uda się zadbać o ich dobre samopoczucie.

Wiele par młodych obawia się, że tego typu podarunki pociągną za sobą dodatkowe koszty i będą stanowiły obciążenie i tak już przecież naciągniętego do granic możliwości budżetu. Jak się jednak okazuje, wcale nie trzeba wydawać fortuny, ponieważ świetne prezenty można zdobyć za bardzo małe środki.

Kiedy wręczyć podziękowania?

Kolejnym bardzo często zadawany pytaniem o podziękowania dla gości jest moment ich wręczania. Kiedy będzie na to najlepsza chwila, aby nie zaburzać naturalnego harmonogramu wesela?

Wiedzieć trzeba, że nie istnieją w tym wypadku jakieś utarte schematy czy też obowiązujące wytyczne. Tak naprawdę jest to sprawa całkowicie indywidualna. Nie mnie istnieją pewne momenty, podczas których najlepiej jest to zrobić. Mowa tu jest np. o przyjmowaniu życzeń zaraz po zaślubinach lub na sam koniec wesela, gdy żegna się gości. Bardzo wiele par młodych decyduje się również na to, aby prezenty i podziękowania zostawić gościom na stole przed ich przybyciem na salę weselną.

Podziękowania dla gości weselnych świeczki i inne pomysły

Ostatnią sprawą, której trzeba poświęcić najwięcej uwagi, jest wybranie prezentu, który wręczy się gościom. Co jest zatem do wyboru i na co warto się zdecydować?

Nie da się ukryć, że zdecydowanie jednym z najlepszych podarunków są różnego rodzaju słodkości. Nie tylko ucieszą się z nich wszyscy, lecz dodatkowo przyjmują one bardzo atrakcyjną formę. Słodycze takie jak krówki, muffiny czy też cukierki lub lizaki będą mile widziane przez każdego.

Innym bardzo często wybieranym dodatkiem wręczanym podczas podziękowań są świeczki zapachowe. Szczególnie polecane są odmiany sojowe, które wyprodukowane zostały w całości z bezpiecznych i ekologicznych materiałów. Po jakie zapachy warto sięgać? Szczególnie polecane są świeczki kawowe, pomarańczowe lub czekoladowe.

Na sam koniec wspomnieć trzeba o jeszcze jednym bardzo interesującym podarunku w ramach podziękowań za udział w weselu, czyli o słoiczkach z miodem. Ta zdrowa, pożywna, także bardzo słodka przekąska z całą pewnością będzie mile widziana przez każdego gościa. Co więcej, miód można przez dłuższy czas przechowywać, więc taki podarunek może dłużej przypominać o weselu.

Jeśli chcesz obejrzeć przykładowe modele świeczek dla gości – zajrzyj tutaj: https://z-milosci.pl/c/podziekowania-dla-gosci-swieczki