Czym się kierować przy wyborze zaproszenia ślubnego?

W tradycji i kulturze polskiej przyjęło się, że gości na ślub i wesele wypada zaprosić osobiście, wręczając im specjalnie przygotowane na tę okazję zaproszenie. Jeżeli zbyt duża odległość uniemożliwia osobiste dotarcie do gości, to dopuszcza się także możliwość wysłania zaproszenia pocztą. Należy jednak zadbać o to odpowiednio wcześniej, by goście mieli czas przygotować się do imprezy weselnej.

Jak wybrać zaproszenie na ślub?

Może się wydawać, że wybór zaproszenia ślubnego to nic trudnego. Jednak każdy, kto stanął przed dylematem jaki wzór grafiki wybrać i który krój czcionki będzie najbardziej odpowiedni, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że zadanie to wcale nie należy do najłatwiejszych. Poziom skomplikowania wzrasta dodatkowo, jeżeli młodzi mają odmienne zdania na temat tego jak powinny wyglądać wymarzone zaproszenia na ślub. Wówczas niezbędny będzie kompromis. Wybierając zaproszenia ślubne warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak kolorystyka czy czytelność czcionki.

Elegancko i w dobrym guście

Zaproszenia ślubne granatowe to doskonały wybór dla wszystkich tych, którzy cenią sobie elegancję. Stonowana kolorystyka pasować będzie do przyjęć weselnych organizowanych w dworkach i pałacykach. Na ślubne zaproszenia w kolorze granatu decydują się przeważnie nowożeńcy w średnim wieku, którzy mają jasno sprecyzowane wymagania dotyczące wszystkich szczegółów imprezy. Granatowe zaproszenie można nieco rozświetlić obwiązując je szarą wstążeczką z niewielkimi, błyszczącymi diamencikami, które dodadzą nieco blasku.