Najlepsze wskazówki jak dopasować topper na tort weselny

Wybór najodpowiedniejszego toppera na tort weselny to niezwykle ważne zadanie podczas przygotować do uroczystości ślubnej. Topper można zamówić z gotowych już wzorów i modeli jak te w z-miłości.pl, a także zdecydować się na zamówienie produktu w pełni spersonalizowanego, który będzie idealnie dopasowany do naszych potrzeb. Topper może być wykonany z drewna, metalu lub jeszcze innego tworzywa, jak również mieć przeróżne rozmiary. O tym jak wybrać toppery na tort weselny decydują więc kwestie bardzo indywidualne.

Personalizacja czy gotowy wzór?

Sprawdzając dostępne gotowe modele topperów można poczuć się prawie przytłoczonym. Ilość możliwości jest naprawdę ogromna. Jeśli oferta gotowych topperów nie spełnia jednak oczekiwań warto zdecydować się na zamówienie personalizowanej ozdoby. Dzięki temu tort na weselu będzie dopasowany do charakteru całej imprezy, stylu innych dekoracji oraz zainteresowań i gustu samych nowożeńców. Po zdecydowaniu o zamówieniu toppera wykonanego według własnych oczekiwań i potrzeb należy rozsądnie dopasować wszystkie parametry i szczegóły.

Rozmiar

Największe znaczenie zdecydowanie ma rozmiar toppera. Jeśli ozdoba będzie zbyt duża lub mała w stosunku do samego wypieku to z pewnością efekty sprawią pewien zawód. W przypadku tortów wielopiętrowych należy topper dopasować do najwyższego, a tym samym najmniejszego ze wszystkich pięter. 

Materiał

Toppery na torty weselne wykonywane są na przykład z drewna lub tworzyw sztucznych. Drewniane ozdoby świetnie pasują do przyjęć weselnych w stylu boho i rustykalnym. Doskonale prezentują się na tak zwanych naked tortach, które pozbawione są nadmiaru kolorowych dekoracji oraz grubych warstw kremu. Toppery z tworzyw sztucznych mogą z kolei wspaniale wyglądać na tortach bardzo eleganckich z ozdobami w stylu glamour.

Treść

Na większości topperów można zobaczyć różnego rodzaju napisy. Treść napisów bardzo często nawiązuje do okazji, jaka jest świętowanie zawarcia związku małżeńskiego. Zamawiając personalizowany topper na tort weselny można umieścić na nim własne imiona oraz dokładną datę ślubu oraz przyjęcia weselnego. Treść napisu na topperze może być zabawna lub związana z hobby nowożeńców. W przypadku personalizowanych ozdób można dokonać zmian w wyglądzie pisma, z którego składa się cały napis, dzięki czemu topper będzie w pełni odpowiadał upodobaniom pary młodej.

Kolor

Najczęściej pary młode decydują się na wybór topper w klasycznym kolorze czarnym lub brązowym w przypadku ozdób wykonanych z drewna. Możliwe jest jednak wybranie toppera, którego poszczególne elementy lub też cała powierzchnia będą miały wyjątkowy i niespotykany kolor. Szalone kolory na topperach z pewnością przyciągną wzrok wszystkich gości weselnych i wyraźnie odznaczą się na pamiątkowych fotografiach z tego szczególnego dnia. Połączenie klasycznego koloru wraz z elementami w różnych barwach może być naprawdę wyjątkowe i doskonale dopasowane do stylu i barwy aranżacji również wszystkich innych dekoracji na imprezie weselnej, które zastosowano na sali.