Jak dobrać suknię ślubną? – krótka, a może midi?

Niektóre kobiety nie chcą decydować się na tradycyjne suknie ślubne do kostek i wolą te w długości midi bądź nawet krótsze. Jednak czy taka sukienka może pasować każdej kobiecie? Na co należy zwrócić uwagę przy doborze długości sukni ślubnej? Dowiesz się o tym z naszego poniższego artykułu, a także – czytając ten tekst.

Panna Młoda w sukni

Jak dobrać suknię ślubną? – liczy się przede wszystkim kształt figury i wzrost

Nie każda kobieta będzie dobrze wyglądała w sukience o długości midi. Taka sukienka ładnie eksponuje łydki, jednak gdy są dość masywne efekt może nie być zbyt korzystny. Istotny jest tu także wzrost, a nawet bardziej proporcje ciała. Sukienka midi, za kolana, nie powinna skracać optycznie. Dlatego niższe panie o nieproporcjonalnej budowie niekoniecznie będą wyglądać dobrze w tej długości. Jeśli już sukienka midi to do kolan. Wtedy można dobrać fason do sylwetki, a taka długość będzie pasować każdej kobiecie.

Krótka sukienka – dla pań o niskim wzroście i wszystkich stawiających na oryginalność i wygodę

Z kolei krótka sukienka ślubna to wybór dla odważnych i z pewnością nie na każdą okazję. Nieszczególnie sprawdzi się do ślubu kościelnego, szczególnie jeśli jest dość odważna. Jednak będzie odpowiednia dla niskich i bardzo niskich pań, które wyglądają w nich lepiej niż w powłóczystych kreacjach. Ich atutem jest również duża wygoda, możliwość wyeksponowania zgrabnych nóg. W tej sukience podkreśli się również dodatki np. buty, które będą dobrze widoczne.