Wesele w wiejskim stylu

Jeszcze do niedawna wiejskie wesela były kojarzone głównie z kiczem i tandetą. Na szczęście to wszystko zmieniło się, kiedy do mody wszedł styl rustykalny. Ślub i wesele utrzymane w tym nurcie to uroczystości niebywale urokliwe i klimatyczne, na długo pozostające w pamięci gości.

ślubny komplet w stylu rustykalnym

Czym jest styl rustykalny?

Styl rustykalny to nurt pozostający pod bardzo mocnym wpływem wiejskich klimatów. Używane w im materiały są naturalne i z reguły niedrogie, co jest ogromną zaletą dla par z ograniczonym budżetem. Nie ulega wątpliwości, że naturalne drewno, koronki, światła świec, dary ziemi czy snopki zboża składają się na wyjątkową dekorację, która zrobi wrażenie na każdym.

Zaproszenia ślubne rustykalne

Decydując się na urządzenie wesela w nurcie wiejskim, należy być konsekwentnym już od etapu zapraszania gości. Na szczęście, zaproszenia ślubne rustykalne – modele Z-miłości stanowią tu dobry przykład – znaleźć można bez problemu w sklepie papierniczym czy w internecie. Mają one zazwyczaj dość prostą formę, często drukowane są na szarym papierze i zdobione jedynie koronką czy sznurkiem.

To właśnie takie detale decydują o charakterze całej uroczystości. Idealnym miejscem na urządzenie wesela w wiejskim stylu wydaje się być stodoła, gospoda lub sala stylizowana na ludowy styl.