Winietki rustykalne, czyli jak zorganizować wesele?

Ślub, a następnie wesele to organizacyjny miszmasz. Para Młoda bardzo często chce, aby najpiękniejszy dzień ich życia był udany pod każdym względem, w związku z czym wybór wzoru zaproszeń, a nawet wizytówek dekoracyjnych to trudny orzech do zgryzienia. O ile kwestia zaproszeń nie jest tak zawiła, to jednak w przypadku rzeczonych wizytówek jest już nieco trudniej. Spiesząc jednak z pomocą, należy wspomnieć, że dużą popularnością cieszą się przede wszystkim winietki rustykalne i to właśnie one zazwyczaj zdobią stoły weselne.

Winietki, czyli ślub za pasem…

Wspomniane już winietki ślubne rustykalne to nic innego, jak wizytówki, które na weselu pomagają gościom odnaleźć swoje miejsce przy stole. Często bowiem mają oni problem, aby usiąść we właściwym, przeznaczonym dla nich miejscu.

Winietki w stylu rustykalnym. Jak zauroczyć gości?

W stylu rustykalnym bardzo ważna jest naturalna kolorystyka. Dominują w nim przede wszystkim biele, a także odcienie błękitu, kolory ziemi, drewna oraz – w szczególności – przydymione, lekko przymglone pastele. Styl ten stosuje liczne pasy oraz kraty, a także koronki. Wzornictwo sprawia, że winietki rustykalne kojarzą się z sielanką oraz przyrodą, dlatego też uwielbiają je w szczególności osoby zauroczone takim klimatem i życiem poza wielkomiejskim zgiełkiem. Winietki tego typu są więc doskonałym uzupełnieniem wesela organizowanego na obrzeżach miasta lub w swojskim stylu. Wizytówki sprawią, że również goście będą chętniej – kolokwialnie mówiąc – patrzeć na swoje nazwisko!