Jak zaprojektować treść zaproszeń ślubnych?

Zaproszenia ślubne, to jeden z najważniejszych elementów – to za ich pomocą para młoda przekazuje najważniejsze informacje i szczegóły dotyczące uroczystości. Co więc, poza imionami Młodych, datą i miejscem powinno znaleźć się na zaproszeniu?

Mapa – czytelna i praktyczna

Jest ważna nie tylko dla gości przybywających z daleka. Powinna zawierać dokładne informacje zarówno dotyczące miejsca zawarcia małżeństwa, jak i miejsca przyjęcia weselnego. Warto jest również zaznaczyć charakterystyczne punkty w okolicy, ewentualne przeszkody, jak roboty drogowe oraz miejsca parkingowe.

Informacja dotycząca prezentów

Wyrażanie życzeń dotyczących otrzymywanych prezentów przestało być nietaktem i obecnie na zaproszeniach pary chętnie je uwzględniają. Często wiąże się to jednak z pewną niezręcznością, i w tym wypadku doskonałym rozwiązaniem są humorystyczne zaproszenia na ślub. Dzięki żartobliwemu podejściu do sprawy można bardzo taktownie wybrnąć z sytuacji na przykład zamieszczając śmieszny wierszyk lub rebusy (w sieci jest ogrom przykładów zaproszeń ślubnych z humorem, i warto się nimi zainspirować).

RSVP – czyli prośba o potwierdzenie przybycia

Potwierdzanie przybycia na uroczystość, a w szczególności na przyjęcie weselne jest bardzo ważne dla pary młodej, ze względu na planowanie rozmieszczenia stołów i ilości serwowanego jedzenia. Na zaproszeniach powinna się więc znaleźć informacja do kiedy i w jaki sposób należy potwierdzić przybycie.