Wystrój sali w prostym, eleganckim wydaniu

Dla tych, którzy nie przepadają za bardzo dekoracyjną salą weselną, idealnie sprawdzi się wystrój w stylu klasycznym. Eleganckie, proste elementy i dekoracje, podkreślą charakter uroczystości, tym samym jej nie przytłaczając. Klasyczny wystrój sali weselnej, o którym przeczytasz choćby w artykule z rozsadnewesele, jest bardzo częstym wyborem par, które nie chcą określać np. motywu przewodniego wesela i zależy im na podniosłym charakterze tego niezwykłego wydarzenia.

Klasyczne elementy wystroju sali weselnej

Styl klasyczny jest bardzo wdzięczny, ponieważ pasuje praktycznie do każde wnętrza i ciężko jest go zepsuć poprzez wybranie np. nieodpowiedniego nakrycia stołów weselnych. Styl ten jest ściśle określony, charakterystyczny w swojej prostocie, dlatego, kiedy nawet sami bierzemy się za dekorowanie sali weselnej, nie powinien sprawić nam problemu. Wystarczy trzymać się kilku podstawowych zasad.

Klasyczny, elegancki wystrój sali weselnej, określają jasne kolory ścian, proste krzesła, białe obrusy, a do tego zawsze świeże kwiaty. Kompozycje nie muszą być jednolite, nie ma też wymogów, że kwiaty muszą być np. białe. W stylu klasycznym sprawdzi się każdy kolor kwiatów, ponieważ reszta dodatków jest ściśle zdefiniowana i określona, przez co trudno popełnić błąd. Zwykle kwiaty w bukiecie panny młodej korespondują z tymi, jakie wykorzystano na stołach. Taki wybór idealnie definiuje prostotę i minimalizm tego stylu. Przy przygotowywaniu nakryć stołów nie można zapomnieć o eleganckich wizytówkach zostawionych przy każdym nakryciu (to one wskażą gościom ich miejsce przy stole).