Niewielu ludzi lubi składać życzenia, tak samo jak mało kto wie jak je właściwie przyjmować. W wielu jednak przypadkach nie da się tego uniknąć, dlatego też warto dowiedzieć się, jak prawidłowo składać życzenia.
Proste słowa czy rymowanki?
Rymowane czy wierszowane życzenia co jakiś czas wracają do mody. Różne jest do nich podejście różnych ludzi, są okazje kiedy tego typu życzenia bardziej się sprawdzają, ale raczej niekoniecznie w przypadku życzeń składanych słownie i osobiście. Wręcz przeciwnie, rymowane życzenia przy takiej okazji mogą zabrzmieć niezręcznie i sztucznie. Dużo lepszym rozwiązaniem jest kilka słów od siebie, nawet najprostszych.
Mniej znaczy więcej
Życzenia ślubne to tradycja i nie może ich zabraknąć w dniu ślubu. Spływają one do Państwa Młodych w ciągu całego dnia, a szczególnie na sali weselnej, gdy zebranie goście mogą osobiście złożyć młodym życzenia ślubne. Warto jednak zwrócić uwagę jak wiele takich życzeń Młodzi muszą przyjąć i ile czasu trwa cała sytuacja. W związku z tym warto pamiętać, że czasami mniej znaczy więcej i dużo lepiej sprawdzą się krótkie ślubne życzenia, niż długa przemowa.
Składanie życzeń to piękny element tradycji, chociaż często pomijany, ponieważ pojawia się tylko przy okazji świąt i uroczystości, więc nie do końca jesteśmy do nich przyzwyczajeni. Mimo wszystko, warto zadbać o to, żeby przy okazji ich składania, życzenia płynęły prosto z serca. Okazji do wymiany uprzejmości jest niewiele, więc dbajmy o te, które się ostały w tradycji.