Wybór upominku na ślub – o czym pamiętać?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej pary – warto pamiętać o tym, że wręczenie nowożeńcom gustownego i niebanalnego upominku jest jednym z najlepszych sposobów na upamiętnienie uroczystości zaślubin.

Wybór upominku ślubnego – o czym pamiętać?

Wybierając prezent na ślub koniecznie należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Po pierwsze prezent ślubny powinien zostać dopasowany do oczekiwań obdarowywanych. Dodatkowo podczas wyboru ślubnego upominku, oprócz względów praktycznych, warto mieć na uwadze również estetykę poszczególnych rozwiązań. Osoby poszukujące idealnego prezentu powinny pamiętać o tym, że pamiątka ślubu powinna być także oryginalna.

Wśród sprawdzonych pomysłów na upamiętnienie uroczystości zaślubin można znaleźć między innymi klasyczne prezenty takie jak zastawa stołowa, ekspres do kawy czy gustowny komplet do wina. Oprócz tego osoby poszukujące oryginalnych pomysłów na upamiętnienie ślubu coraz częściej decydują się na obdarowanie nowożeńców upominkami DYI oraz prezentami zawierającymi osobiste dedykacje. 

Sprawdzone pomysły na praktyczne upominki ślubne 

Praktyczne prezenty ślubne cieszą się niesłabnącą popularnością – klasyczne, eleganckie zastawy stołowe, ekspresy do kawy czy zestawy profesjonalnych noży to tylko jedne z wielu pomysłów na praktyczny podarunek ślubny. 

Porcelanowa, stylowa zastawa stołowa to jedna z najchętniej wybieranych propozycji upominków dla nowożeńców – odpowiednio dopasowana, gustowna zastawa przyda się podczas spotkań w gronie najbliższych, stając się trwałą, praktyczną i ponadczasową pamiątką.

Wśród zwolenników praktycznych prezentów dużym powodzeniem cieszą się także różnego rodzaju drobne sprzęty AGD. Ekspresy do kawy, sokowirówki oraz czajniki sprawdzą się doskonale w nowoczesnych wnętrzach, stając się doskonałym uzupełnieniem kuchennej aranżacji. 

Zestaw noży na prezent – czy warto?

Profesjonalny zestaw wysokiej jakości noży to propozycja, którą docenią  miłośnicy klasycznych i funkcjonalnych prezentów – warto pamiętać o tym, że wytrzymałe ostrza będą służyć nowożeńcom przez wiele długich lat. 

Wybierając zestaw noży na prezent ślubny warto zadbać nie tylko o jakość i różnorodność ostrzy, ale także o dopasowanie gustownego opakowania zestawu. Nie można zapominać o tym, że starannie wykonane noże o smukłych i idealnie wyprofilowanych rękojeściach, umieszczone w eleganckim bloku staną się jedną z ciekawszych ozdób nowoczesnej kuchni. 

Komplet kieliszków na prezent ślubny – jaki wybrać?

Prezent w postaci kompletu kieliszków, choć z pozoru banalny, może okazać się doskonałym sposobem na upamiętnienie uroczystości zaślubin – osoby, którym zależy na podkreśleniu wyjątkowego charakteru prezentu mogą pokusić się między innymi o wygrawerowanie na szkle osobistej dedykacji. 

Wybierając komplet kieliszków na prezent warto zadbać o ty, by w zestawie znalazły się między innymi kieliszki do wódki, wina i szampana. W odpowiednio zaopatrzonym zestawie nie powinno zabraknąć także szklanek na wodę i kieliszków na nalewkę. Decydując się na zakup zestawu kieliszków na prezent koniecznie należy zatroszczyć się o odpowiednie zapakowanie prezentu – w roli stylowego i efektownego opakowania doskonale sprawdzi się między innymi własnoręcznie wykonana skrzynka.