W jakie ślubne przesądy wierzą Państwo Młodzi?

 

Ślub to wydarzenie towarzyskie, które wymaga odpowiedniej oprawy. Jest ona niemal tak samo ważna, jak fakt, że Młodzi się kochają i chcą spędzić resztę życia wspólnie. Dlatego też takie gadżety jak pudełko na obrączki ślubne czy welon urasta do rangi symbolu.

Znaczenie pudełka na obrączki ślubne

Po pierwsze jest to przedmiot, który wprowadza w życie zakochanych wiele radości i planów na przyszłość. Po drugie pojawienie się pudełka na obrączki zwiastuje poważne plany życiowe i rychły ślub. Po trzecie pudełko na obrączki ślubne to wspaniała pamiątka po latach, która nasuwa przyjemne wspomnienia z przebiegu pożycia małżeńskiego.

Dzięki pudełku na ślubne obrączki nie jedna para uniknęła konfliktu, ponieważ szybko przypomniała sobie o obietnicy złożonej przed ołtarzem. Zresztą pudełko podobnie jak obrączki to namacalny dowód, że ślub to poważny życiowy krok, a nie kolejna zachcianka.

Ciekawe przykłady pudełek na ślubne obrączki znajdziesz tutaj: https://z-milosci.pl/dodatki-slubne/pudelka-na-obraczki

Jakie jeszcze gadżety odgrywają wiodącą rolę podczas ślubu?

Na pewno wiązanka Panny Młodej. Jest to wróżba, iż ta druhna, która ją złapie rychło wyjdzie za mąż. Podobne znaczenie ma welon podczas oczepin. Zresztą Pan Młody również rzuca muszkę, a ten kawaler, który ją złapie prędko znajdzie wybrankę serca. Z innych przesądów ślubnych ważne jest, żeby Pan Młody nie widział przed ceremonią ukochanej w sukni ślubnej, bo to podobno przynosi pecha.

Zresztą rytuałów służących małżeńskiemu szczęściu jest więcej. Na przykład, daje się im chleb i wódkę. Robi się to po to, by im w życiu niczego nie zabrakło. Również coś pożyczonego i niebieskiego w garderobie Panny Młodej ma odganiać od niej i jej męża niefart i negatywne zdarzenia.