Winietki ślubne – za i przeciw

Winietki ślubne na stołach to zawsze gorący temat na ślubnych forach. Czy stosować je czy nie?

Winietki wprowadzają pewien porządek i ład na weselach. Oczywiście kosztuje to dużo więcej pracy ze strony Państwa Młodych i naraża na niepotrzebne uwagi ze strony osób, które zostały posadzone niekoniecznie w tym miejscu, w którym by chciały. Jednak jest to przepis na kontrolę nad tym jak będzie wyglądało wesele, chociaż częściowo, oraz moment na lepsze poznanie własnej rodziny. W końcu może się dowiemy, co skłóciło przed laty ciotki.

jasna winietka na wesele

źródło zdjęcia: https://z-milosci.pl/kategoria/winietki

Brak winietek również ma swoje plusy, ale niesie za sobą tez pewnie niebezpieczeństwa. Plusy są takie, że każdy może usiąść w tym miejscu, w którym mu się podoba. Jeżeli zdąży, to tutaj jest to czasami wyścig z czasem. I w tym momencie zamiast cieszyć się początkiem wesela i witać parę młodą, wiele osób, siedzi już przy stole pilnując zajętych miejsc. A czasami miejsca braknie dla dwóch osób obok siebie i w tej sytuacji na przykład małżeństwo musiałoby siedzieć po dwóch różnych końcach sali.

Każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy. Wesela bez winietek ślubnych sprawdzą się przy mniejszej ilości osób, natomiast wesela na większą ilość osób mogą być spokojnie rozplanowane przez państwa młodych.